Vrabotuvanje.com - Систем администратор - Скопје - ВИТЕК МАКЕДОНИЈА ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Систем администратор

Скопје

Рок за пријавување:

 • ВИТЕК МАКЕДОНИЈА ДОО

 

 

ВИТЕК Македонија Доо

Друштво за производство на хидраулична опрема и услуги со седиште во Скопје, поради нова инвестиција, има потреба од вработување на:

СИСТЕМ АДМИНИСТРАТОР

 

*Компјутерски експерт за започнување на активност како Информатички Техничар на хардвер/софтвер 

Кандидатот мора да ги поседува следните услови:

 • Диплома од Технички факултет, диплома по Компјутерски науки, инженерство или работно искуство во областа.
 • Добра способност за инсталација и управување со компјутери и опрема (принтери, монитори, итн.).
 • Добро познавање на office пакетот и други апликации
 • Одлично познавање на Windows оперативeни систем и Microsoft сервери.
 • Основно познавање на процеси на back-up.
 • Основно познавање на HelpDesk системот.
 • Основно познавање на управување со мрежа инфраструктура.
 • Добри комуникациски вештини.
 • Склоност кон тимска работа.

Кандидатот пожелно е да ги има следните услови:

 • Пожелно е да има искуство во спроведување на ISO стандарди.
 • Пожелно познавање на италијанскиот јазик.

Компанијата ги нуди следните услови:

 • Конкурентна плата
 • Обезбедена храна на работното место
 • Обезбеден надомест за превоз
 • Колективно осигурување
 • Исплата  на регрес за годишен одмор согласно Закон
   

Доколку ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас, испратете го вашето CV преку полето "Брза Апликација"

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде