Vrabotuvanje.com - Хаусмајстор / Домар - Ресорт Маврово, с.Маврово - Ресорт Маврово
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Хаусмајстор / Домар

Ресорт Маврово, с.Маврово

Рок за пријавување:

 • Ресорт Маврово

Ние сме планински ресорт, едно сме со природата, работиме и живееме за планината. Нашите гости се наше најголемо богатство и наша мисија е нивната среќа. Ресорт Маврово (Хотел Бистра, Хотел Спорт и Хотел Лоџ, Спорт и Ски Центар Маврово) е место за одмор и рекреација на фамилии со деца, спортски припреми на професионални спортски организации и канцеларија за работа на индивидуалци и организации во сите годишни времиња.

Нашите вработени се нашето лице на љубезност, гостопримство и беспрекорна услуга поради кои, гостите доаѓаат како гости, а си заминуваат како наши пријатели.

Доколку сакаш да бидеш дел од нашиот тим и да работиш во чиста планинска средина, аплицирај за следнава работна позиција:

ХАУС МАЈСТОР

 

Работни одговорности на Хаус мајстор во Ресорт Маврово ДОО:

 • Се грижи за одржување на објектите и инвентарот;
 • Работа со разновиден алат;
 • Врши поправки во хотелите согласно работните налози;
 • Други одговорности соодветни на работното место Хаусмајстор.

Работни одговорности на Домар во Ресорт Маврово:

 • Врши превоз на вработените во Ресорт Маврово до работното место;
 • Помага на другите сектори во секојдневните работни задачи;
 • Се грижи за општата хигиена во објектите и доворовите на ресортот;
 • Други одговорности соодветни на работното место Домар.

Карактеристики кои нашиот идеален кандидат треба да ги поседува:

 • Проактивна, вредна и енергична личност;
 • Одговорност и посветеност кон работата;
 • Педантност во работата;
 • Организациски вештини;
 • Тимски играч и колегијалност;
 • Лојалност и чесност;
 • Желба за личен раст и развој;
 • Брзина и ефикасност во вршење на работните задачи.
 • Работа под притисок и мултитаскинг, личност која има решение за секој предизвик;
 • Лице способно за извршување на физички работи.

Потребни квалификации:

 • Искуство од мин. 2 години работа како мајстор;
 • Предност имаат кандидати со живеалиште во Гостивар и околината или Општина Маврово и Ростуше;
 • Мин. ССС;
 • Возачка дозвола B категорија;
 • Општи познавања на работа со електрика, водовод и канализација, поправки во ентериер, браварија, молерисување, техника...;
 • Флексибилно работно време.

Доколку станете наш вработен добивате:

 • Основна плата + додатоци на плата согласно Законот за работни односи (минат труд + работа во недела + работа во празник + прекувремена работа);
 • Сместување и 3 оброци;
 • Платени трошоци за превоз;
 • 8 слободни денови во месецот;
 • Попуст за сместување на најблиските во нашите хотели;
 • Бесплатна карта за жичарница;
 • Можност за обуки, напредок, награди, тим билдинг активности.

Локација:  Ресорт Маврово – Маврово

Тип на вработување: Полно работно време

Како да аплицирате:

Пратете ни го Вашето CV и Мотивационо писмо преку полето Брза Апликација и во subject наведете Хаус мајстор.
Лице за контакт: Димитрија Ристевски - Човечки ресурси, Ресорт Маврово.

Рок за пријавување на огласот: 30.09.2022

Disclaimer:

 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги исполнуваат бараните критериуми и компетенции и кои ќе имаат комплетна апликација;
 • Кандидатите во процесот на селекција ќе бидат тестирани;
 • Кандидатот со испраќање на апликацијата се согласува истата да остане во базата на кандидати на компанијата;
 • Ресорт Маврово е горд работодавач кој дава еднаква шанса на сите.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде