Vrabotuvanje.com - Оператори за работа на процесни линии - Скопје - Hi-Tech Corporation
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператори за работа на процесни линии

Скопје

Рок за пријавување:

 • Hi-Tech Corporation

Hi-Tech Corp. 
е водечки Европски производител на eлектронски печатени плочки

компанија која постои 41 години, со повеќе од 220 вработени, од кои над 100 се дипломирани инженери и извезува 100% од своето производство на странски
пазари, опслужувајќи широк спектар на индустрии (Bosch, Siemens, Apple, Continental

Hi-tech Corp. објавува
К О Н К У Р С
за вработување на повеќе лица на позицијата:

Оператори за работа на процесни линии

 

Потребни квалификации: 

 • Завршено високо образование – хемиски инженери (со или без работно искуство)
 • Познавање на англиски јазик 
 • Работа со компјутери

Работни задачи:

 • Оперативни активности на назначениот процес
 • Оптимизација и подобрување на работата на назначениот процес
 • Активно следење на производниот процес
 • Тимска работа во смена и координација со колегите од другите смени и оддели

Кандидатите треба да ги исполнуваат и следните услови:

 • Способност за следење на континуирани обуки, да се дисциплинирани, одговорни и посветени на работата
 • Способност за работа во 3 смени

Компанијата обезбедува:

 • Конкурентни примања со надоместоци 
 • Организиран превоз од и до работното место 
 • Обуки за позициите оператори 
 • Исплата на регрес
 • Приватно здравствено осигурување
 • Исплата на квартални бонуси согласно постигнати резултати 
 

Кандидатите кои ги исполнуваат условите можат најдоцна до 30.09.2022  да достават кратка биографија – CV преку полето Брза Апликација.

Ќе бидат разгледани само оние апликации кои содржат комплетни информации.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Со самото аплицирање за работната позиција, вие се согласувате дадените лични податоци да се користат/обработуваат од страна на Hi-Tech Corp. и тоа само за процесот за селекција на кандидатите. 

Кандидатите можат согласноста за обработка на личните податоци да ја повлечат во секое време со доставување на барање на истиот мејл на кој аплицирале.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде