Vrabotuvanje.com - Продавач - Скопје, Велес и Битола - ПЕКО ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје, Велес и Битола

Рок за пријавување:

 • ПЕКО ДОО
 • Адреса: Kеј 13 Ноември 2/7, 1000 Скопје

ПЕКО ДОО Скопје има потреба од 3 ( тројца) продажни асистенти на определено време, со можност за продолжување. Огласот се однесува за продажните места на следниве локации:  Велес, Битола и City mall.

ПРОДАВАЧ

Потребни квалификации:
 • Минимум завршено средно образование
 • Минимум основно познавање на англиски
 • Со или без работно искуство
 • Основно познавање на MS OFFICE
Личен профил:
 • Љубезен и професионален однос кон потрошувачите
 • Сериозен и одговорен пристап кон поставените задачи
 • Комуникативна, одговорна и лојална личност
 • Самоиницијативност, способност за организација и посветеност на работата
 • Динамичност, желба за работа и тимски дух
Работни задачи:
 • Услуга во согласност со процедурите на компанијата
 • Прием, редење, изложување и сортирање на робата
 • Грижа за хигиена во продажното место 
 • Работа на каса
Нудиме:
 • Одлични услови за работа во средина со амбициозен и професионален тим;
 • Континуирана обука и можност за напредување;
 • Можност за остварување на дополнителен продажен бонус и наградувања;
 

Основна месечна нето плата: 23.000 ден и плус дополнителен бонус за продажба.


​Сите заинтересирани кандидати својата Професионална Биографија (CV) може да ја достават по електронски пат преку полето "Брза Апликација"!
 
*** Само кандидатите кои ќе бидат избрани во потесен круг ќе бидат контактирани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде