Vrabotuvanje.com - Продажен персонал - Неготино - Неготино - КЛИМИ.МК
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен персонал - Неготино

Неготино

Рок за пријавување:

 • КЛИМИ.МК

 

Tim Computers  како реномиран бренд на ТИМ КОРПОРЕЈШН ДООЕЛ поради проширување на продажниот тим објавува оглас за отворени работни места на позиција продажба во продажно/изложните салон  и во Tim Computers во НЕГОТИНО.

ОПИС НА ЗАДАЧИ:

 • Поседување вештини на продажба
 • Пожелно, но не е неопходно претходно работно искуство со продажба во некои од овие области: ИТ, ТВ, Бела Техника, Мали кујнски апарати, Aудио и Видео;
 • Познавање на работа со компјутер, Microsoft Office пакетот, Интернет пребарува
 • Способност за комуникација со купувачот  
 • Способност за тимска работа

БАРАНИ КВАЛИФИКАЦИИ И ВЕШТИНИ:

 • Минимум средно завршено образование
 • Одлични комуникациски и развиени презентерски способности
 • Познавање на работа со компјутери, интернет и социјални медиуми.
 • Посветеност кон работата и обезбедување на високо корисничко задоволство
 • Основно познавање на производите кои ги нудиме
 • Познавање на Англиски јазик
 • Претходно работно искуство во областа на белата техника и/или климатизацијата ќе се смета за предност.

Доколку сте заинтересирани и ги исполнувате барањата наведени погоре ве молиме испратете го вашето CV преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде