Vrabotuvanje.com - Моден дизајнер - Скопје - ЕЛЕНА ЛУКА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Моден дизајнер

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕЛЕНА ЛУКА

Модниот бренд ЕЛЕНА ЛУКА - Скопје, распишува конкурс за работна позиција:
МОДЕН ДИЗАЈНЕР

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните критериуми:

 • Поседување на универзитетска диплома од областа на модниот дизајн
 • Познавање на комплетниот процес на моден дизајн
 • Пожелно е работно искуство
 • Познавање на англиски јазик
 • Познавање на работа со компјутер
 • Подготвеност за тимска работа
 • Самоиницијативност и креативност во работата
 • Поседување на одлични комуникациски способности и работа со клиенти
 • Организациски способности
 • Прилагодливост на зададени рокови
 • Одговорност кон работните обврски

Заинтересираните кандидати треба да ги достават следните документи:

 • Кратка биографија
 • Портфолио

Потребните документи да се испратат преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Уметност и Дизајн изнесува 21.700 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде