Vrabotuvanje.com - Техничар во лабораторија - Прилеп - Gentherm
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар во лабораторија

Прилеп

Рок за пријавување:

 • Gentherm

 

Техничар во лабораторија
3 (три) извршители

Функции, област на одговорност и стручност за позицијата:
 • Ја организира работата за контрола на квалитетот на производите произведени од компанијата, работи во согласност со стандардите и спецификациите кои се одобрени примероци (стандарди) и техничка документација, условите за испораки и договори, како и да се зајакне производната дисциплина, да се обезбеди висок техничко ниво и квалитет на производот.
 • Врши анализа на примероците – проверка на кримп во лабораторијата за пресек според работна инструкција за изработка на пресекот.
 • Ги проценува производите за усогласеност, меѓупроизводи, итн. Во однос на одобрените спецификации, стандарди, спецификации и друга нормативна и техничка документација.
 • Да се преземат мерки за спречување на продолжување со производство ако примероците не ги исполнуваат барањата.
 • Врши работи на дизајнирање на техничка документација, создава електронски архиви на пресек слики од Кримпови.
 • Да ја следи состојбата на мерните инструменти, во случај на кварови да се известат надредените инженери..
 • Да се следат правилата за чистота на работното место.
 • Да се следат процедурите и документацијата
 • Исполнување на дополнителни задачи дадени од менаџерот.
 • Следење на документацијата за унапредување на еколошкаата средина


Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование
   

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги доставите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде