Vrabotuvanje.com - Автоелектричар и дијагностичар - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Автоелектричар и дијагностичар

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 

Интернационална компанија е во потрага по нов вработен на позицијата:

АВТОЕЛЕКТРИЧАР И ДИЈАГНОСТИЧАР

ОСНОВНИ ОДГОВОРНОСТИ:

 • Врши превентивно сервисирање на целата опрема и возила
 • Има познавања и врши работа во полето на автоелектрика/автодијагностика
 • Врши работа во полето на одржување на моторни возила и опрема (поправка на мотор, диференцијал, менувач и др.)
 • Врши дневна контрола на исправноста на опремата во употреба 
 • Води пишана евиденција за активностите извршени во смената
 • Учествува во работата на други одделенија во Одделот за одржување (одделение за електрика)
 • Работи со вилушкар за потребите на  Одделот за  Одржување
 • Обучен е за одржување на нови типови на возила и опрема
 • Се грижи за уредноста и хигиената  на работно место
 • Одговорен за извршување на работата во согласност со системите за квалитет, животна средина и задоволство на клиенти 
 • Врши други работи по наредба на претпоставените менаџери

ОБРАЗОВАНИЕ:

 • Средно школо (IV степен)

ЗАДОЛЖИТЕЛНИ ЛИЦЕНЦИ & ВЕШТИНИ - ЗАДОЛЖИТЕЛНИ ЛИЦЕНЦИ:

 • Комуникациски вештини
 • Добро познавање на организација
 • Тимска работа
 • Компјутерски вештини
 • IT писменост
 • Добро познавање на Англиски јазик
 • Ориентираност кон тимска работа

работно искуство:

 • 2 години работно искуство во соодветна област

Сите заинтересирани кандидати можат да го испратат своето CV преку полето Брза Апликација.

Со испраќање на Вашето CV сметаме дека сте согласни да ги чуваме Вашите лични податоци до 6 месеци во нашата база согласно правилата за заштита на личните податоци.

Ве молиме имајте во предвид дека само избраните кандидати ќе бидат контактирани.
Во очекување сме на Вашите апликации!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде