Vrabotuvanje.com - Магационер - Скопје - Скопје - ИМАКО ВИНО ДООЕЛ Штип
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Магационер - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • ИМАКО ВИНО ДООЕЛ Штип


ИМАКО ВИНО, Штип е винарска визба со долгогодишно искуство во производството на вино и други алкохолни пијалоци, активен на пазарот во земјата и во странство. Поради натамошен развој и напредок на компанијата, имаме потреба од вработување на лица на следното работно место:

МАГАЦИОНЕР
Локација: Скопје

Винарската визба Имако Вино  објавува оглас за работна позиција магационер за потребите на преставништвото во Скопје

Бараме квалитетни и мотивирани лица кои демонстрираат самоиницијативност и посветеност кон работата.

 
Работните обврски вклучуваат:
 • Прием, подготовка и испорака на роба
 • Правилно одржување и складирање на постоечката роба во магацин
 • Одржување и функционално користење на магацинскиот простор
 
Кандидатите треба да ги поседуваат следните карактеристики:
 • CCC степен на образование
 • Работно искуство на иста или слична позиција е пожелно
 • Основно познавање на работа со компјутер
 • Способност за управуавње со виљушкар  ќе се смета за предност
 • Одговорност и прецизност во магацинското работење
   

Компанијата нуди:

 • Долгорочна и стабилна работна позиција
 • Соодветна обука за позицијата
 • Работа во една смена од понеделник до петок (40 часа неделно)

Ве молиме доставете CV преку полето Брза Апликација наведувајќи ја работната позиција за која аплицирате.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде