Vrabotuvanje.com - Координатор за SAP PM во оддел oдржување на обејкт - Охрид - КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Координатор за SAP PM во оддел oдржување на обејкт

Охрид

Рок за пријавување:

 • КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА

КОСТАЛ е  денес еден од водечките добавувачи на сложени електронски и мехатронски производи за индустриски и автомобилски апликации. Вклучувајќи ја фабриката сместена во Охрид, КОСТАЛ е лоцирана  во вкупно  21 земја каде што работат повеќе од 20.000 посветени вработени кои ги снабдуваат сите најголеми производители на автомобили на 5 континенти. Фабриката на КОСТАЛ во Охрид во моментов ги снабдува БМВ, Фолксваген, Ауди, Мерцедес, Порше, Тесла, Јагуар, Ланд Ровер.

Дали е важно за Вас, како што е и за нас, процесите континуирано да се унапредуваат и подобруваат, а работата со напредните технологии да стане дел од вашето секојдневие? 

Дали сакате да го збогатите вашето професионално и животно искуство во рамките на Компанија која овозможува професионален и личен напредок, ПРИВАТНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ обезбедувајќи  истовремено баланс помеѓу работата и приватниот живот.

Со нас – КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА, можете да направите разлика!

КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА има потреба од 

 

Координатор за SAP PM во оддел oдржување на обејкт (SAP PM Coordinator -Facility Preventive Maintenance)

Работни задачи и одговорности:

 • Административна поддршка на тимот за одржување на објект, осигурувајќи  се дека целата административна работа е извршена почитувајќи ги здравствените и безбедносните барања  во согласност со  сите политики и процедури на компанијата
 • Раководење со целокупната администрација и комуникација во одделот за одржување на објект
 • Асистенција во развојот и спроведувањето на политиките и процедурите за оддржување во одделот
 • Следење и анализа на бројките за перформансот на оделот за одржување
 • Изведување анализи на собрани податоци, извештаи и одржување на  потребната документација
 • Постојана координација со техничкиот тим од одделот за одржување и подготовка на упатствата за работа за самиот оддел
 • Континуирано одржување и развој на SAP PM системот за одделот одржување
 • Одржување на базата за податоци и документацијата за одделот за одржување, управување со релевантни информации и КПИ на одделот за одржување
 • Усогласување со безбедносните прописи за одржување на чисти и уредени работни места
 • Проверка и контрола и пополнување на целата документација поврзана со одделот за одржување
 • Контролирање и следење на статусот на релевантни информации во SAP PM системот
 • Контакт со други оддели внатрешно во КОМАК  и со остантатите оддели од КОСТАЛ групацијата
 • Дефинирање на стандардите во соработка со другите оддели

Образование, искуство, вештини:

 • CCC/ВСС од техничките струки 
 • Напредно познавање на MS Office (Excel, Word, Access, e-mail)
 • Искуство со работа во SAP ќе се смета за предност 
 • Претходно работно искуство во автомобилската индустрија ќе се смета за предност
 • Напредно познавање на англиски јазик (чита, пишува, говори)

Што обезбедуваме:

 • Конкурентни примања на македонскиот пазар
 • Здраво и безбедно работно опкружување
 • Приватно здравствено осигурување
 • Сигурност на вработувањето
 • Доследно почитување на прописите од областа на работните односи
 • Можности за натамошно професионално усовршување и кариерен развој
 • Обезбеден превоз и исхрана во фабричкиот ресторан
 
Ако сте заинтересирани да се приклучите на нашиот тим, Ве молиме испратете ја вашата лична биографија “CV” и мотивационо писмо на англиски јазик со известување за "Координатор за SAP PM во оддел Одржување на обејкт " преку полето Брза Апликација.
 
КОСТАЛ Македонија е работодавач кој нуди еднакви можности, посветен на ангажирање на разновидна работна сила и одржување на инклузивна култура.
 
Ве молиме имајте предвид дека само избраните кандидати ќе бидат повикани на интервју.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде