Vrabotuvanje.com - Раководител на продажен центар - Кочани - Кочани - Еуро Табак ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Раководител на продажен центар - Кочани

Кочани

Рок за пријавување:

 • Еуро Табак ДОО

 
 
Eуротабак е компанија која се стреми да биде претпочитан избор за дистрибутер на принципалите и на клиентите во земјата со модерен и ефикасен дистрибутивен систем, најголема покриеност на продажни места, најбрз пробив на пазарот, извонредна грижа за клиентите и големо портфолио на производи со врвен квалитет за крајните потрошувачи.
 

Еуротабак има потреба од Раководител на продажен центар - Кочани

 
Локација: Кочани
Оддел: Продажба
Рок за пријавување: 16.10.2022
Позиција: 1

 
 
Цел на работното место:
 • Гарантира спроведување на ефикасна продажба и дистрибуција на стоки до купувачите. Ги раководи, планира, организира, насочува и контролира сите деловни, административни, продажни и дистрибутивни активности на продажниот центар на зададената продажна територија. Гарантира реализација на продажните цели и резултати. Спроведува активности за зголемување на продажните резултати и учество во пазарниот сегмент.
 
Услови за работа:
 • Редовна месечна плата;
 • Полно работно време- 40 часа;
 • Работа на определено време;
 • Пријатна работна атмосфера;
 • Обезбедени услови за работа со сите потребни материјално-технички средства;
 
Потребни квалификации:
 • Средно или високо образование;
 • Возачка дозвола, Б категорија;
 • Најмалку 5 - 7 години работно искуство во продажба и дистрибуција, од кои најмалку 3 години како раководител или тим лидер во продажба.
 • Комуникациски  вештини;
 • Добро познавање на деловниот Англиски јазик
 • Искуство во работење со канцелариска опрема;
 • Општо познавање на модерната комуникациска технологија;
 • Способност за управување со патничко  и товарно возило;
 
Работни задачи:  
 • Управување и водење на продажен центар и продажна сила;
 • Унапредување на продажба
 • Управување со готовински средства
 • Управување со документација
 • Анализа и корективни мерки
 • Маркетинг и маркетинг материјали
 • Надзор и контрола
 • Извештаи
 • Договори со купувачи
 • Законска регулатива и процедури
 • Управување со луѓе
 
Како да аплицирате:
Доколку ги поседувате потребните вештини и искуство за да се приклучите на нашиот тим, аплицирајте за оваа позиција преку полето Аплицирај и ќе бидете исконтактирани од тимот на Човечки Ресурси на  Еуро Табак.
 
Краен рок за аплицирање: до 16.10.2022
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде