Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - Парк хотел и спа
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • Парк хотел и спа

 

Сместен во Градскиот Парк На Скопје, Parkland Hospitality Group – Park Hotel & Spa обезбедува услуги по највисоки стандарди. Нашиот хотел  е олицетворение на хармонија помеѓу елегантни форми и бои, софистициран стил, со што преставува место што го  прави прв избор за патниците

Доколку сте тимски играч, иницијативни, ориентирани кон резултати, аплицирајте за работа во Parkland Hospitality Group на следната работна позиција: 

СМЕТКОВОДИТЕЛ

Работни задачи и обврски:

 • Контрола при прием, книжење и контирање на влезна/излезна материјална и финансиска документација.
 • Контрола на книжењето на трансакциите.
 • Пресметка/изработка на пријави за ДДВ и Персонален данок и поднесување на истите во УЈП, изработка и доставување на документација за Народна банка и други релевантни институции.
 • Изработка и контрола на финансиски извештаи за тековно работење.
 • Следење и спроведување на законски процедури и легислативи (ДДВ, персонален данок, данок од добивка и сл. и нивна примена).
 • Контрола на целокупната сметководствена евиденција.
 • Изработка, поднесување и потпишување на Завршни годишни сметки и ДБ.
 • Активно учество во процесот на Годишна ревизија.
 • Одлично познавање на материјално сметководство.


Потребни способности и компетенции:

 • Работно искуство 
 • Образование ВСС – Економски факултет
 • Одлични комуникациски и интерперсонални вештини
 • Одлични аналитички и организациски способности
 • Мотивирана, стабилна, одговорна и посветена личност,
 • Флексибилност за индивидуално и тимско работење

Заинтересираните кандидати може да се пријават на огласот преку копчето Аплицирај.

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде