Vrabotuvanje.com - Ракувач со дизалица -дизаличар - Куманово - РАПИД БИЛД ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Ракувач со дизалица -дизаличар

Куманово

Рок за пријавување:

 • РАПИД БИЛД ДОО

 

РАПИД БИЛД ДОО КУМАНОВО
има потреба од следната работна позиција:

РАКУВАЧ СО ДИЗАЛИЦА -ДИЗАЛИЧАР
Реон Куманово
 

Опис на работни задачи:
 • Управување со големи, портални кранови во товарниот транспорт (дигање, пренесување, придржување до составување елементи, делови, опрема и други материјали);
 • Kонтрола (визуелно) за правилно прицврстување на товарот, правилно ракување и пренос на товарот;
 • Повремен транспорт на разни видови материјали и опрема (товарење, растоварување, товарење на товар, конрола на транспортната опрема, мануелна манипулација со помали тежини, сортирање и интерконекција на материјали);
 • Oдговорност за точноста на манипулацијата и безбедноста на товарот.
 
Потребни квалификации:
 • Работно искуство;
 • Исполнителен, иницијативен;
 • Способност за тимска работа;
 • Способност за работа под притисок и во дадени рокови.
 
Личен профил:
 • Организираност и одговореност;
 • Комуникативност;
 • Посветеност, лојалност, иницијативност;
 • Флексибилност за соработка со широк профил на луѓе.
 
Ви нудиме разновидна и динамична работа, можност за екстерна и интерна едукација, шанса за понатамошно лично усовршување и адекватна заработка во согласност со Вашето искуство и залагање.
 
Доколку ги исполнувате бараните квалификации потребно е да пратите ваше CV преку полето Брза Апликација или да се јавите на 075/289-790.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде