Vrabotuvanje.com - Рецепционер - Скопје - ЛИМАК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛИМАК ДОО
 
 

Limak Skopje Luxury Hotel

Limak Skopje HOTEL *****, recently opened the doors.

We are encouraging all qualified and enthusiastic people to apply for one of our available positions and become a proud and longterm staff member of our Limak Family.

РЕЦЕПЦИОНЕР  
(Работа во Смени)

 

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Завршено високо образование
 • Минимум две години претходно работно искуство на иста позиција
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Познавање на работа на компјутер
 • Познавање на друг странски јазик ќе се смета за предност


ОДГОВОРНОСТИ И ЗАДАЧИ:

 • Прима гости и на основа нивното барање дава потребни информации за  хотелот и услугите
 • При доаѓање на гостите им дава потребна информација за хотелските соби, цените и друго
 • Должен е и одговорен за реализирање на превземените обврски во врска со извршените резервации
 • Ги евидентира резервациите по датумот на доаѓање и заминување


ЛИЧЕН ПРОФИЛ:

 • Комуникативна, одговорна и лојална личност
 • Љубезност и педантност, со позитивен став
 • Самоиницијативност и посветеност на работата
 • Тимска работа и професионален однос кон клиенти.
   

Аплицирајте преку полето Брза Апликација. Во исчекување сме да Ве запознаеме!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде