Vrabotuvanje.com - Оператор во магацин (м/ж) - Скопје - АПТИВ СЕРВИСЕС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор во магацин (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • АПТИВ СЕРВИСЕС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје

We deliver high quality products that save lives and move the world forward by developing safer, greener and more connected solutions, enabling the future of mobility impacting millions of people. Aptiv.com

Како поддршка на нашиот тим лоциран во Скопје, Македонија, се бараат кандидати за позицијата:

Оператор во магацин (м/ж)

Главни задачи и одговорности: 

 • Растовар на материјали, проверка на количина и квалитет на пратката и заверка на документацијата за секоја пратка
 • Поставување на материјалите на локација за чување почитувајќи го FIFO  принципот
 • Навремено дополнување на производните линии со материјали за производство
 • Товарање на готов производ, проверка на количина и квалитет и споредба со извозната документација
 • Изведба на физичко и системско пренесување на производи во реално време

Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование
 • Предност ќе имаат кандидатите со претходно работно искуство во производна дејност
 • Способност за самостојна работа и тимска соработка
 • Прецизност, работливост и флексибилност

Ви нудиме:

 • Можност да работите во глобална организација
 • Личен и кариерен развој
 • Постојано учење
 • Амбициозна работна атмосфера каде може да ги споделите Вашите идеи
 • Организирана храна и транспорт
 • Социјални активности и програми
 • Работа во смени

Доколку сте заинтересирани за позицијата, Ве молиме да се пријавите со поднесување на Ваша биографија (CV) и диплома од завршено образование, со испраќање на следнава електронска адреса aptiv.hr.macedonia.staffing@aptiv.com во предметот на пораката наведете ја позицијата за која аплицирате.

Рок за аплицирање е до 04.10.2022.

Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на интервју.

 

Да дознаете повеќе за Aптив, посетете ја страната www.aptiv.com/careers

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде