Vrabotuvanje.com - Техничар за одржување на машини во производство - Скопје - АПТИВ СЕРВИСЕС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар за одржување на машини во производство

Скопје

Рок за пријавување:

 • АПТИВ СЕРВИСЕС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје

We deliver high quality products that save lives and move the world forward by developing safer, greener and more connected solutions, enabling the future of mobility impacting millions of people. Aptiv.com

Како поддршка на нашиот тим лоциран во Скопје, Македонија, се бараат кандидати за позицијата:

Техничар за одржување на машини во производство

Главни задачи и одговорности: 

 • Инсталирање и сервисирање на опрема за производство според дадени инструкции
 • Пронаоѓање и отстранување на дефекти на машини (од типот на автоматско поставување и инсертирање на ел. компненти, CNC, автоматска оптичка инспекција, нанесување на паста, автоматско лемење на компоненти, тест машини, вибрирачко заварување итн) во линиско производство на електронски плочки и готови модули
 • По потреба поддршка на тимот за одржување на објектот во делот со инсталации

Потребни квалификации:

 • Минимум завршено средно електро-техничко образование
 • Познавање на Eлектротехника, Електроника, Автоматика и Механика
 • Напредно интерпретирање и разбирање на електронски и електротехнички шеми и технички цртежи
 • Пожелно е претходно искуство со работа на  поправка и одржување на машини (индустриски, домашни)
 • Познавање и способност за користење на рачен електричен алат
 • Способност за самостојна работа, тимска соработка и работa под притисок
 • Прецизност, работливост и флексибилност
 • Добро познавање на англиски јазик

Ви нудиме:

 • Можност да работите во глобална организација
 • Личен и кариерен развој
 • Постојано учење
 • Амбициозна работна атмосфера каде може да ги споделите Вашите идеи
 • Организирана храна и транспорт
 • Социјални активности и програми
 • Работно време: во смени

Доколку сте заинтересирани за позицијата, Ве молиме да се пријавите со поднесување на Ваша биографија (CV) и диплома од завршено образование на следнава електронска адреса aptiv.hr.macedonia.staffing@aptiv.com во предмет на меилот наведете ја позицијата за која аплицирате. 

Рок за аплицирање: 04.10.2022

Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на интервју.

 

Да дознаете повеќе за Aптив, посетете ја страната www.aptiv.com/careers

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде