Vrabotuvanje.com - Послужувачка во кантина - Охрид, Струга - LL Gourmet
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Послужувачка во кантина

Охрид, Струга

Рок за пријавување:

 • LL Gourmet

Успешната приказна на нашата Компанија ја градиме континуирано вложувајќи во технологија, развој и унапредување на човечките ресурси. Како дел од нашиот внимателно дефиниран план за раст и развој на Компанијата во потрага сме по успешни, енергични и посветени кандидати кои би се придружиле на нашиот тим.

Поради проширување на тимот LL GOURMET има потреба од вработување на:Послужувачка во кантина
5 (пет) позиции- Охрид, Струга)

 

Потребни квалификации:
 • Завршено минимум средно образование 
 • Самоиницијативност и креативност
 • Тимски дух
 • Високо развиена свест за лична хигиена 
 • Одговорност и совесност во извршувањето на работните задачи
 • Претходно работно искуство во угостителска област ќе се смета за предност

Опис на работни задачи и одговорности:

 • Врши прием и послужување на храната во кантина согласно утврдените нормативи и дадени упатства за работа 
 • Соработува со останатите вработени  во кантина
 • Ги почитува правилата и процедурите за работа
 • Се грижи за  хигиената во кантината и ги почитува HACCP стандардите за безбедност и квалитет

На кандидатот му нудиме:

 • Работа во пријатна и организирана работна средина
 • Работен однос заснован на определено време, со можност за продолжување
 • Работно време од 40 часа неделно
 • Организирана исхрана
 • Подарок за роденден
Доколку сте сигурни дека ја поседувате потребната амбиција, желба за успех и страст да се приклучите кон нашиот успешен тим, и сте спремни да ги користите извонредните можности за професионален развој кои ние ги нудиме, испратете ја вашата кратка биографија CV преку полето Брза Апликација со назнака “Послужувачка  во кантина”  
 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде