Vrabotuvanje.com - Асистент во магацин за продажен објект МАНГО - East Gate - Скопје - Fashion Group
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент во магацин за продажен објект МАНГО - East Gate

Скопје

Рок за пријавување:

 • Fashion Group

Асистент во магацин за продажен објект МАНГО - east gate

Главни обврски:

 • Прием и потврда на примени кутии со помош на pathfinder и обезбедување на нивен истовар
 • Отварање и складирање на добиените нарачки истиот ден
 • Подготовка на производите за продажба (аларми, скенирање, лепење декларации и сл.)
 • Менаџирање и реорганизација на магацинскиот простор според потребите
 • Прелепување на артикли за попусти и промоции
 • Враќање на робата од тековната сезона според инструкциите на компанијата
 • Грижа за хигиената во магацинскиот простор.

Потребни квалификации:

 • ССС/ВСС 
 • Основно познавање на работа на компјутер (внес на податоци, праќање мејлови Word, Outlook)
 • Навременост и самостојност во извршување на работните задачи 
 • Познавање на работа со софтвери за водење залиха 
 • Работа со PDA апарат/псион и сл. уреди за внес на шифри на производи
 • Пожелно работно искуство 1-3 години.

Апликација:

Доколку сте во потрага по нови професионални предизвици, мотивирани и подготвени за нови успеси, испратете персонална биографија (CV) преку полето Брза Апликација.

Напомена:

Само кандидатите кои ќе влезат во потесен избор ќе бидат контактирани.

Сите апликации ќе бидат третирани со строга доверливост.

Со самото аплицирање, кандидатот се согласува неговите лични податоци наведени во апликацијата да бидат чувани во базата на податоци и обработувани во рок од 1 година од денот на истекот на рокот за избор.

Кандидатот има право во секое време да ја повлече дадената согласност за чување и обработка на неговите лични податоци, согласно Законот за заштита на лични податоци, со обраќање на наведената електронска пошта во огласот.

 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде