Vrabotuvanje.com - Администратор во транспорт и логистика - Куманово - ДЕТОИЛ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Администратор во транспорт и логистика

Куманово

Рок за пријавување:

 • ДЕТОИЛ ДОО

ДЕТОИЛ ДОО Куманово, има потреба за работна позиција
Администратор во транспорт и логистика.
 

 
Потребни квалификации: 
 • Средно образование или Високо образование 
 • Пожелно е претходно работно искуство на слична позиција
 • Познавање на англиски јазик
 • Напредно познавање на работа со компјутери и MS Office
 • Пожелно поседување на возачка дозвола Б-категорија
 
Обврски и одговорности:
 • Планирање, организација и контрола на транспортот
 • Координација на транспортот согласно зададените барања
 • Комуникација со партнерите и корисниците на превозните услуги
 
Вештини и способности:
 • Добри организаторски способности
 • Висока способност за комуникација
 • Самоиницијативност, динамичност, исполнителност и желба за напредување
 • Амбициозност и посветеност во работата
 • Способност за тимска работа
 • Оптимизација на работните процеси во службата за логистика
 • Пратење и рационализација на трошоци произлезени од работењето на службата за логистика
 • Следење на логистички процедури со кои се опишува продуктивноста на работата на службата за логистика известување на надредените за реализација на дефинираните цели на службата
 
Доколку се исполнуваат бараните квалификации и компетенции потребно е кандидатите да испратат CV преку полето Брза Апликација или да се јават на телефонски број 071/214-150 и 075/289-790.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде