Vrabotuvanje.com - Готвач/ Помошник во кујна - Скопје - МАР-КИР ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Готвач/ Помошник во кујна

Скопје

Рок за пријавување:

  • МАР-КИР ДООЕЛ
 
Мексико во срцето на Скопје
 
Кај нас во Амигос се трудиме нашите гости да имаат незаборавно искуство уживајќи во секој автентичен пијалок и секој специјалитет подготвен со љубов и внимание. Нашиот тим секогаш ги користи најдобрите состојки во подготовка на специјалитетите создавајќи едно поинакво кулинарско искуство кое ќе ги задоволи и најпребирливите вкусови. Нема храна или пијалок кои ќе излезат од нашата кујна или шанк, а ние самите не би ги уживале. 
 
Ресторанот  Амигос Љубљанска  има потреба од:
 
ГОТВАЧ / ПОМОШНИК ВО КУЈНА
 
 
Потребни квалификации:
 
  • Завршено средно образование – предност завршено образование од областа на угостителство
  • Претходно работно искуство на иста позиција
  • Високо ниво на креативност
Личен профил:
 
  • Комуникативна, одговорна и лојална личност
  • Љубезност и педантност, со позитивен став
  • Тимска работа и професионален однос кон клиенти
Ние нудиме:
 
  • Пријатна работна атмосфера

Ќе бидат контактирани само апликациите кои ќе влезат во потесен круг на селекција! 

Вашите пријави испратете ги преку полето "Брза Апликација" или контактирајте на 071230314.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде