Vrabotuvanje.com - Работник во финансово книговодство - Скопје - ЗУР Маркет
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работник во финансово книговодство

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЗУР Маркет

СТАНЕТЕ ДЕЛ ОД ТИМОТ НА ГРАНДПРОМ-ЗУР!!!
Поради развој на компанијата, и зголемен обем на работа
ГРАНДПРОМ-ЗУР има потреба од

РАБОТНИК ВО ФИНАНСОВО КНИГОВОДСТВО 

Потребни квалификации:
 • ВСП или ССС-економско училиште
 • Со претходно работно искуство најмалку 1 година книговодствено работење во трговија
 • Познавање на работа со компјутер (MS Office)
 • Предност ќе имаат лицата со познавање на работа во CFMA програм
 
Работни  задачи:
 • Одлично познавање на финансиско работење
 • Евидентирање на влезни и излезни фактури
 • Извршување и евидентирање на денартски и девизни изводи
 • Внесување на податоци од извршени пописи
 • Водење и сметководствено евидентирање на благајна
 • Изработка на компензации и цесии
 • Комуникација со клиенти
 • Проверка на аналитички картички
 • Останати сметководствени активности во делокругот на финансиското работење
 • Познавање на електронско плаќање
 
Личен профил:
 • Изразени комуникациски способности
 • Вештини за брзо и ефикасно решавање на проблеми
 • Самоиницијативност и посветеност на работата
 • Способност за тимска и самостојна работа
 • Способност за работа под притисок
 
Ние нудиме:
 • Почетна нето плата од 27.000,00
 • Работно време 07:30-15:30 часот, 
 • Неработни викенди и празници
 • Ваучер за склучен брак
 • Слободен ден за роденден
 • Можност за користење на ден од одмор после 1 месец работен стаж во фирмара
 • Можност за унапредување

Доколку сте заинтересирани можете да испратите мејл со CV преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде