Vrabotuvanje.com - Директор за продажба - Скопје - АТС ГРОУП ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Директор за продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • АТС ГРОУП ДООЕЛ Скопје

Компанијата АТС ГРУП ДООЕЛ Скопје која се занимава со производство на заштитна опрема.

Има потреба од вработување  

директор за продажба

 

Работни задачи:

 • Преговаra и склучува договори за соработка со нови купувачи - правни субјекти, со цел да се продаваат нашите производи;
 • Преговара со купувачите следејќи ја имплементацијата на договорените услови, препознавајки ги можностите за зголемување и унапредување на продажбата;
 • Учествува во обуките na тимот и континуирано стручно го усовршува знаењето и продажните вештини;
 • Ги претставува, преговара и ги имплементира дефинираните цели и планови кои се однесуват на асортиманот на производите, промотивните активности, ценовната политика, дистрибуцијата и наплата од клучните купувачи;
 • Да ги креира и имплементира стратегиите на продажба и маркетинг;
 • Да ја организира и координира работата на одделот за продажба и маркетинг;
 • Да ги организира, координира и контролира продажните активности;
 • Да доставува периодични извештаи до управителот.

Потребни квалификации:

 • ВСС Економски факултет;
 • Деловен Англиски ( задолжително);
 • Најмалку 10  години претходно искуство на одговорна позиција во продажба во интернационална компанија
 • Ориентираност кон резултати, кооперативност и подготвеност за тимска работа;
 • Висок степен на вештини за организирање, делегирање и мотивирање на соработниците;
 • Возачка дозвола Б категорија, активен возач.

Персонални карактеристики:

 • Комуникативност и тимска работа;
 • Одговорност и прецизност;
 • Самостојност и завршување на задачите во рок;
 • Посветеност и подготвеност за справување со предизвици.

Компанијата нуди:

 • Атрактивна плата и бонуси;
 • Позитивна, динамична и мотивирачка работна атмосфера;
 • Можност за стручни и едукативни обуки.

Заинтересираните кандидати можат да достават своја биографија со работно искуство преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде