Vrabotuvanje.com - Референт во сектор за финансии - Скопје - Саник
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт во сектор за финансии

Скопје

Рок за пријавување:

 • Саник
 

Саник е компанија посветена на креирање и создавање на урбани и функционални станбени и деловни простори со уникатен дизајн...           
                
Нашиот тим од професионални и искусни архитекти при осмислувањето на објектите секогаш е инспириран и ги става во фокус желбите и потребите на купувачите.     

Нашата компанија постојано се стреми кон иднината, ги следи светските трендови во градежништвото и архитектурата. Препознатливи сме по квалитетот кој го создаваме со примена на современи стандарди и технологии во изградбата. 

Нашите проекти влеваат доверба во нашите клиенти преку создавање на трајни вредности за идни генерации.

САНИК
има потреба од следната работна позиција

РЕФЕРЕНТ ВО СЕКТОР ЗА ФИНАНСИИ
 

Потребни квалификации:

 • Висока стручна спрема
 • Работно искуство во банка ќе се смета за предност

Основни задачи и одговорности:

 • Изготвување на финансиски планови
 • Изготвување анализа за потребите на друштвото
 • Комуникација со деловните банки
 • Изготвување на интерни бизнис планови за потребите на друштвото
 • Порамнување на сметки за плаќање и побарувањата со деловни партнери во одредено време
 • Проверка на сметководствената евиденција и трошоци
 • Врши и други работи од областа на сметководството, финансиите или други административни работи по барање на главниот сметководител или од други структури за управување
 • Основно познавање на сметководство

Личен профил:

 • Одговорна и лојална личност
 • Самоиницијативност и посветеност на работата
 • Подготвеност за индивидуална и тимска работа 
 • Посветеност за точноста

Ние нудиме:

 • Редовни месечни примања, к-15 и бонуси
 • ​Пријатна работна атмосфера

Доколку ги исполнувате условите и верувате дека сте вистинската личност за наведената работна позиција, испратете кратка биографија со назнака за позицијата, преку полето Брза Апликација.​

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде