Vrabotuvanje.com - Администратор (Office Administrator) - Скопје - Скопје - БИМА-ЛОГИСТИКА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Администратор (Office Administrator) - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • БИМА-ЛОГИСТИКА ДООЕЛ
 • Адреса: Гоце Делчев бр.34, 2000 Штип

БИМА Логистика  е компанија специјализирана за увоз, маркетинг, продажба и дистрибуција на производи за широка потрошувачка и официјален застапник за реномираните брендови: Elephant, Corny,Trolli, Joya ,4U, Jabolcelo, BIP,Zaini, Relkon , Halloren, Fini, и други.

Бaраме: АДМИНИСТРАТОР (OFFICE Administrator) за Локација : Скопје


Одговорности:

 • Ефикасна и навремена организација, координација и  супервизија на сите материјални работни налози и  материјални книговодствени книжења во Деловен систем ( ERP system)    a во согласност со законските прописи, меѓународните сметководствени стандарди и правилникот на компанијата.
 • Водење грижа и контролинг  за навремено и точно водење на Благајна.
 • Репортинг до претпосатавен за дневен перформс и затворени/исконтролирани книжења по денови.
 • Подготвува и контролира книжење во главната книга и сложување на одредени класи на  книговодствени конта.
 • Врши контролинг на одредена група на буџетирани трошоци преку детални прегледи и анализа на реализирани трошоци Vs планирани трошоци и комуникација со претпоставениот и менаџментот на компанијата.

Ако сте заинтересирани да бидете дел од нашиот тим очекуваме да ги имате следниве квалификации:

 • Универзитетска диплома се рачуна за предност ( пожелно од област Сметководство  ).
 • Организациски и комуникациски вештини и способност за одредување приоритет
 • Аналитички вештини и способност за ефективно решавање на проблеми.
 • Ориентираност на детали со силно акцентирање на Точноста и Конзистентноста.
 • Воден од резултатаи, Тимски играч, Отворен и Флексибилен.
 • Комфорен и точен во работењето со податоци и бројки,
 • Позитивен пристап, Љубезност и учтивост.

Ги замолуваме сите заинтересирани кандидати да ни пратат CV преку полето Брза Апликација најдоцнa до 05.10.2022 со  назнака/Subject: OFFICE ADMINISTRATOR.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде