Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Штип, Струмица, Гевгелија - Штип, Струмица, Гевгелија - БИМА-ЛОГИСТИКА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист - Штип, Струмица, Гевгелија

Штип, Струмица, Гевгелија

Рок за пријавување:

 • БИМА-ЛОГИСТИКА ДООЕЛ
 • Адреса: Гоце Делчев бр.34, 2000 Штип

БИМА Логистика е компанија специјализирана за увоз, маркетинг, продажба и дистрибуција на производи за широка потрошувачка и официјален застапник за реномираните брендови: Elephant, Corny,Trolli, Joya ,4U, Jabolcelo, Riegelien, Halloren, Fini, и други. Поради проширување на тимот бараме 

Бaраме КОМЕРЦИЈАЛИСТ за регион :ШТИП, СТРУМИЦА, ГЕВГЕЛИЈА
 

Одговорности и работни задачи

 • Посета и Продажба во секој продажен објект  според Рута План и навремено  евидентирање на нарачките  електронски во софтверската системска  апликација за нарачки.
 • Директно се грижи за успехот на секој свој бренд преку најдобра примарна и секундарна позиција на секое продажно место.
 • Успешно вршење на Мерчендајзинг и  Менаџирање на категории на рафтови за своите производи  по секој продажен објект по Рута План и План со неделни/дневни цели.
 • Ја следи листата на должници од Традиционална Трговија каналот  и презема активности за наплата на побарувањата.
 • Ги следи активностите на конкуренцијата во продажно место, идентификува можности и предлага активности за развој на продажбата
 • Прибира податоци од секое продажно место во врска со степенот на продадени, дистрибуирани и присутни производи на залиха кај купувачот и врши редовна проверка на нивните рокови на употреба

Нудиме мотивирачки бонуси и солидна основица, а бараме да ги имате следниве квалификации и квалитети:

 • Универзитетска диплома  како и завршени тренинзи/обуки за Продажба и/или Маркетинг активности  ,се сметаат за предност.
 • Педантен , Принципиелен и со Одлични организациски вештини.
 • Проактивност и Систематичност .
 • Упорност и Константност во спроведување на Плановите.
 • Одлични комуникациски и презентациски вештини.
 • Аналитички способности,систематични, упорни и енергични.
 • Способност за работа под притисок и со задачи со кратки лимитирани рокови.
 • Позитивен пристап, Љубезност и учтивост.

Ги замолуваме сите заинтересирани кандидати да ни пратат CV преку полето Брза Апликација , најдоцнa до 05.10.2022. со Назнака/Subject: КОМЕРЦИЈАЛИСТ за ШТИП, СТРУМИЦА, ГЕВГЕЛИЈА

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде