Vrabotuvanje.com - Техничар за одржување - Охрид, Струга - Магна Мирорс Саут-Ист Јуроп ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар за одржување

Охрид, Струга

Рок за пријавување:

 • Магна Мирорс Саут-Ист Јуроп ДООЕЛ

Company Description

Magna International Inc. е водечки светски добавувач на автомобилски компоненти посветен на развивање на нови мобилни решенија и технологија која ќе го промени светот. Нашите продукти и системи се вградени во две од секои три возила произведени во светот и глобалната мрежа на Magna International Inc. се наоѓа на пет континенти и 28 држави и се состои од 340 производствени операции и 90 центри за инженеринг, продажба и развој со повеќе од 161,000 вработени кои се фокусирани на испорачување на супериорна вредност на нашите клиенти преку иновативни процеси и производство од највисок квалитет.

За потребите на својата дивизија за производство на ретровизори Magna Mirrors, во Охридско/Струшкиот регион, имаме потреба од:


ТЕХНИЧАР ЗА ОДРЖУВАЊЕ

 

Главни одговорности:

 • Техничарот за одржување е одговорен за поправки и одржување на машините на целото производство
 • Навремено одржување според претходно зададен план
 • Дава препораки за оптимизација на процесите и на опремата
 • Намалување на застојот како дел од неговата работа за одржување и поправка


Потребно искуство:

 • Техничко образование
 • Минимум 1 година искуство во техничка област
 • Основно познавање на MS Excel
 • Вештини за решавање проблеми
 • Познавање на англиски јазик
 • Аналитички и сеопфатни вештини на размислување
 • Способност за работа под притисок
 • Тимски играч

Место на работа: ТИРЗ Охрид / Струга

Краен рок за аплицирање: 31.10.2022.

Доколку сте заинтересирани за позицијата и ги имате потребните вештини, испратете го вашето CV преку полето Брза Апликација со назнака: "Техничар за одржување" најдоцна до  31.10.2022.

Со доставување на Вашето CV се согласувате истото да биде задржано во нашата база на кандидати во времетраење од 12 месеци. Ве молиме имајте предвид дека само избраните кандидати ќе бидат повикани на интервју.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде