Vrabotuvanje.com - Вработен во сектор логистика (магацин) - Скопје - КЕССЛЕР МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Илинден
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Вработен во сектор логистика (магацин)

Скопје

Рок за пријавување:

 • КЕССЛЕР МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Илинден


 

Вработен во сектор логистика (магацин) 

Групацијата КЕССЛЕР, претставува иновативен лидер на високо технолошки компоненти во индустријата за производство на машински делови. 

Со своите деловни активности присутна е во: Германија/Бад Бухау, Северна Македонија/Скопје и низ целиот свет со свои продажни и сервисни центри. Околу 800 вработени се дел во процесот на истражување, развој и производство на електрични мотори, генератори и компоненти, како и производи и апликации во новите полиња на оптимизација на процеси во реално време, електромобилност и обновливи извори на енергија.

Зараси растечкиот обем на активности, имаме потреба од оператори за производство на компоненти за мотори со перманентни магнети и генератори, кои ќе работат на производство и инсталација до конечно асемблирање. 
 

Потребни квалификации:
 • Минимум средна стручна спрема (ССС)
 • Професионалност и ефикасност во извршивање на работните задачи
 • Одговорност, флексибилност и организираност во извршивање на активностите
 • Способност за самостојна работа и тимска соработка

Одговороности и задачи:
 • Завршно чистење и пакување на готови производи за испорака
 • Водење на евиденција за спакувани производи за извоз
 • Прием, проверка и складирање на материјали согласно намената и согласно FIFO принципот (првиот примен прв се користи)
 • Подготовка на материјали и снабдување на тековното производство
 • Активно учествува во контролни и завршни пописи
 • Ракување со вилушкар
 • Следење на правилата и процедурите за безбедност и здравје при работа во фабриката

Што нудиме:
 • Стабилна работа во која се стимулира учење и професионален развој
 • Подршка во извршувањето на задачите
 • Солидни и навремени примања на крајот од тековниот месец и редовна исплата на регрес за годишен одмор
 • Работа во две смени (од понеделник до петок)
 • Обезбеден оброк и превоз 
 • Колективен годишен одмор (летен, зимски)
 • Вработување во групацијата КЕССЛЕР, со повеќе од 90 годишно искуство во развој и производство на електрични машини

Доколку се гледате себеси како идеална личност за нашиот тим, ги очекуваме вашите апликаии за работа на англиски јазик! 

Апликацијата треба да содржи мотивационо писмо, фотографија и CV. 

Вашите апликации испратете ги преку полето Брза Апликација
КЕССЛЕР Македонија ДООЕЛ Илинден
Ул.10, Бр.124, Илинден, Скопје

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде