Vrabotuvanje.com - Оператори во уплатно место - Пробиштип - Пробиштип - Клуб Спорт 77 - Евротип спортски обложувалници
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператори во уплатно место - Пробиштип

Пробиштип

Рок за пријавување:

 • Клуб Спорт 77 - Евротип спортски обложувалници
 • Адреса: ул. Прилепска бр.1/2 Битола, 7000 Битола

Евротип спортските обложувалници се прва битолска компанија која се занимава со приредување на игри на среќа – спортско обложување. Првата локација за остварување на нашата дејност е во Битола. Комапнијата се појавува на пазарот под овој бренд во 2015 година и за многу краткот рок отвара 50 подружници низ целата територија на РМ, од кои најголемиот дел се наоѓаат во Битола.Од 2015 до 2021 отворени се 68 нови локации и растот продолжува понатаму.
Евротип како опшествена-одговорна компанија се труди секојдневно да даде придонес кон граѓаните кои имаат потреба од помош. Често се организираат крводарителски акции,се инвестира во инфраструктурата на училишта,болници и се поддржуваат останати проекти од интерес на заедницата.
Она што нудиме е редовна исплата на плати, бонуси, регрес за годишен одмор, летен и змиски одмор,усовшување на вработените,работа во одлични услови.
Ние нудиме напредок и успех во работата!
Биди дел од нашиот Тим !

 

ОПЕРАТОРИ НА УПЛАТНО МЕСТО - ПРОБИШТИП
 

Основни должности:

 • Прием на уплатa и исплата на добитни тикети
 • Комуникација со играчи и давање потребни информации поврзани со услуги, резултати, услови и начин на играње
 • Грижа за безбедност на парични средства, како и грижа за опрема и уредите на уплатното место
 • Принтање резултати, дневни понуди и додатоци, ажурирање огласна табла, уклучување пренос од спортски настани
 • Припрема на топли и ладни пијалоци и послужување клиенти
 • Работа на фискална каса
 • Прием и проверка на роба и испратници од добавувачите
 • Одржување хигиена на шалтерот, шанкот и уплатното место

Услови:

 • IV степен стручна спрема
 • Одлично познавање на работа со компјутер
 • Одговорност, лојалност, професионалност
 • Совесност, самодисциплинираност, прилагодливост
 • Смиреност, сталоженост, комуникативност
 • Насоченост кон тимска работа како и способност за самостојна работа

Доколку сакате да бидете дел од тимот на ЕВРОТИП, чија основна цел е да воспостави и  ги подигне стандардите во областа на спортското обложување во Македонија , Ве молиме Вашето CV  да го испратите преку полето Брза Апликација.
Контакт телефон 078 678 774 Новков.

Во насловот на меилот (subject) наведете ја позицијата за која аплицирате.


Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде