Vrabotuvanje.com - HR Специјалист - Скопје - Еуро Табак ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

HR Специјалист

Скопје

Рок за пријавување:

 • Еуро Табак ДОО

 
Eуротабак е компанија која се стреми да биде претпочитан избор за дистрибутер на принципалите и на клиентите во земјата со модерен и ефикасен дистрибутивен систем, најголема покриеност на продажни места, најбрз пробив на пазарот, извонредна грижа за клиентите и големо портфолио на производи со врвен квалитет за крајните потрошувачи.
 

Еуротабак има потреба од HR Специјалист

Ќе соработуваш директно со Менаџерот за HR и ќе имаш важна улога во HR секторот. Како HR Специјалист ќе го поддржуваш HR тимот во дневни оперативни и административни задачи и одговорности. 

 
Какви задачи те очекуваат:
 • Асистирање при имплементација на HR процеси
 • Креирање и менаџирање на сите документи при вработување, трансфер и прекин на работен однос
 • Соработка при имплементирање на сите евалуации/извештаи од страна на HR секторот 
 • Поддршка при регрутација на нови вработени
 • Одговорност за опретивни HR задачи од вовед на нови вработени до излезно интервју 
 • Контакт лице за нашите надворешни соработници во областа на HR 
 • Одговорност за менаџирање на отсуства и присуства
 • Поддршка на HR софтверот, вклучувајќи оддржување и администарција на досиеа на вработени 
 • Подготовки на HR новости 
 • Соработка во развој на вработени и подобрување на плановите за обуки 
 • Соработка со Менаџер за унапредување на организациската култура, бизнис стратегијата и профилите на таленти потребни  

Какви услови те очекуваат кај нас:
 • Конкурентна и фер плата
 • Млад, посветен и мотивиран тим 
 • Развој на вештини и можности за раст во кариера
 • Флексибилност во работењето и работното време 
 • Забавна, транспарентна и полна со почита работна атмосфера

Што ти е потребно:
 • Неопходно високо образование 
 • Искуство на слична работна позиција или слични одговорности 
 • Одлични организациони и комуникативни способноисти  
 • Основно познавање на Англиски јазик 
 • Професионалност
 
Како да аплицирате:
Доколку ги поседувате потребните вештини и искуство за да се приклучите на нашиот тим, аплицирајте за оваа позиција на нашата веб страна преку полето Аплицирај и ќе бидете исконтактирани од тимот на Човечки Ресурси на  Еуро Табак.
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Човечки ресурси изнесува 36.801 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде