Vrabotuvanje.com - Техничар за одржување - Штип - ИМАКО ВИНО ДООЕЛ Штип
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар за одржување

Штип

Рок за пријавување:

  • ИМАКО ВИНО ДООЕЛ Штип


ИМАКО ВИНО, Штип е винарска визба со долгогодишно искуство во производството на вино и други алкохолни пијалоци, активен на пазарот во земјата и во странство. Поради натамошен развој и напредок на компанијата, имаме потреба од вработување на лица на следното работно место:

ТЕХНИЧАР ЗА ОДРЖУВАЊЕ
Локација: Штип

За позиција Техничар за одржување бараме кандидати кои кои ќе се придружат на тимот во Сектор Техника и одржување во винаријата во Штип.

 
Работните обврски вклучуваат:
  • Брза реакција, детектирање и отстранување на дефекти минимизарајки го времето на прекин
  • Тековно и превентивно одржување на индустриски машини, снимање на податоци од неисправноста на машините
  • Способност за  контрола и замена на мерни индустриски инструменти
  • Подршка на инсталации на опремата
 
Потребни квалификации и вештини:
  • ССС / ВКВ степен на образование
  • Работно искуство од минимум 2 години (преферирано искуство во производствени индустриски капацитети)
  • Тимски пристап во работењето како и способност за индивидуална работа
  • Самоиницијативност, енергичност и посветеност кон работата со интерес за подобрување.

Ве молиме доставете CV преку полето Брза Апликација наведувајќи ја работната позиција за која аплицирате.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде