Vrabotuvanje.com - Готвач / Готвачка - Велес - СУПЕР ПЕТКА извоз-увоз ДООЕЛ Велес
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Готвач / Готвачка

Велес

Рок за пријавување:

 • СУПЕР ПЕТКА извоз-увоз ДООЕЛ Велес


 

СУПЕР ПЕТКА Велес има потреба од:

ГОТВАЧ / ГОТВАЧКА

 

Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование (угостителско ќе се смета за предност)
 • Претходно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност
 • Одлично познавање на македонска кујна
 • Способност за тимска и самостојна работа
 • Висок степен на одговорност, целосна посветеност на работата, професионалност

Работни задачи:

 • Организација на процесот на работење во кујна
 • Подготовка на оброци со соодветно неделно мени
 • Грижа за квалитетот на намирниците и храната која се подготвува
 • Правење на нарачка за набавка на намирници
 • Одговорен за целокупната опрема и грижа за хигиената на апаратите, опремата и работниот простор
 • Правилно складирање и управување со залихата

Ние нудиме:

 • Пријатна работна атмосфера
 • Можност за кариерен раст и напредок
 • Обуки и активности за јакнење на тимот
 • Дополнително приватно здравствено осигурување за лојалните вработени
Ве охрабруваме да ни го доставите Вашето CV преку полето Брза Апликација со назнака ЗА ГОТВАЧ

*Напомена: Огласот се однесува за Велес.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде