Vrabotuvanje.com - Маркетинг координатор - Скопје - Парк хотел и спа
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Маркетинг координатор

Скопје

Рок за пријавување:

  • Парк хотел и спа

Сместен во Градскиот Парк на Скопје, Parkland Hospitality Group - Park Hotel & Spa обезбедува услуги по највисоки светски стандарди. Нашиот хотел е олицетворение на хармонија помеѓу елегантни форми и бои, софистициран стил, со што претставува место што го прави прв избор за патниците.

Parkland Hospitality Group објавува слободна работна позиција, и доколку имате одлични комуникациски способности, сте тимски играч, иницијативни, ориентирани кон резултати, аплицирајте за работа во Parkland Hospitality Group на следната работна позиција:


Маркетинг координатор

Работни задачи и обврски:

  • Изработува предлог годишна маркетинг стратегија и буџет за работење, план и road map со сите предвидени активности, врз база на претходно одобрена компаниска стратегија
  • Изготвување на предлог месечен план на маркетинг активности и буџет за секој поединечен оутлет (ПХС, НДП, Four, Fitness&Spa, Brick Eat, Parklend)
  • Менаџирање на социјални мрежи Facebook, Instagram, Linkedin (PHS, FOUR, Brick Eat, Fitness & Spa, NDPH, Parklend)
  • Web site менаџирање (3 сајта и 1 landing page)
  • DTP дизајн, адаптации и брендирање
  • Комуникација со трети страни за Media buying, подготовки, нарачки, собирање понуди и проследувања – продукција на печатен материјал, рекламен материјал
  • Организација на редовни помали, но и поголеми настани во склоп на Паркленд но и вон Паркленд: контактирање со изведувачи, опрема, трети страни...проследување правно, техничко и административно до правен сектор и финансии
  • Координација со sales и останатите тимови за оперативни активности, насоки и понуди

Заинтересираните кандидати може да се пријават на огласот, преку копчето аплицирај.

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Маркетинг, ПР и Медиуми изнесува 28.527 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде