Vrabotuvanje.com - HR асистент - Скопје - МАКС БЕТ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • МАКС БЕТ ДООЕЛ
MaxBet постои 20+ години и има над 3000 вработени во 4 земји. MaxBet е компанија која постојано расте, развива нови стратегии, ги поврзува интересите, бара предизвици, го проширува и го обликува бизнисот. Ние ги следиме најновите случувања од областа на спортот и спортското обложување. Вработените се нашиот двигател бидејќи тие ја спроведуваат нашата мисија и претставуваат наша најголема вредност. Се стремиме да вработиме исклучителни тимски играчи и одговорни колеги. Објавуваме оглас за позиција:

hr асистент
Локација-Скопје

Потребни квалификации:
 • Завршена ВСС
 • Работно искуство на иста или слична позиција од најмалку 1 година
 • Активен возач
 • Солидно познавање на англиски јазик и Офис пакетот.

Основни одговорности:

 • Работа со АВРМ (пријави, одјави)
 • Кадрови работи (одмори, анекси, договори, откази итн)
 • Одржување на персонални досиеја
 • Огласување на сајтови за вработување
 • Закажување систематски прегледи и евиденција
 • Евиденција на обуки за Безбедност и здравје
 • Работи поврзани со ФЗО и УЈП
 • Пополнување апликации за кредит
 • Одговара на HR Business Partner.
Способности и вештини:
 • Професионален пристап кон работните обврски
 • Комуникативност, организираност
 • Тимска работа
 • Навремено и креативно исполнување на обврските
 • Одговорност и темелност во работата.​

Нудиме:

 • Флeксибилно работно време
 • Платен регрес
 • Платен минат труд
 • Обуки и семинари
 • Постојано надградување и напредување.

Доколку сакате да бидете дел од тимот на MaxBet обложувалниците, Ве молиме Вашето CV да го испратите преку полето "Брза Апликација".

Само соодветните кандидати ќе бидат поканети на разговор.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Човечки ресурси изнесува 36.801 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде