Vrabotuvanje.com - Технички персонал во одржување - Куманово - Dräxlmaier
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Технички персонал во одржување

Куманово

Рок за пријавување:

 • Dräxlmaier

Modern wire harness systems and exclusive vehicle interiors: The name DRÄXLMAIER stands for automotive innovations – products that enhance your driving experience. Every day, approximately 70.000 associates around the world cooperate to contribute their knowledge, skills and automotive passion toward this goal. Individuals, who like to take on responsibilities, use their creativity and contribute their ideas toward the common success. Individuals like you!
 
Технички персонал во одржување
 
Со цел да го поддржиме Одделот за одржување во нашата фабрика во Куманово, бараме технички персонал кој може да одговори на предизвиците на меѓународниот пазар со отвореност, флексибилност и ентузијазам. Искористете ја оваа шанса и придружете се на нашиот успех!
 

Профили:                                                                                            
 • Помлад сервис техничар
 • Работник во монтажа
 • Електричар во одржување
 • Електричар во монтажа 
 • Електроничар во одржување
 • Механичар во монтажа
 • Техничар во одржување
 • Подесувач во одржување
 • Техничар Data Wires
 
Услови:
 • Средно електротехничко училиште ќе се смета за предност
 • Работно искуство во полето на позицијата ќе се смета за предност
 • Способност за изведување на работа на поголеми височини
 • Аналитички вештини и вештини за решавање на проблеми
 
Придобивки за вработените:
 • Конкурентна плата + бонуси
 • Бесплатен оброк
 • Обезбеден транспорт до и од работното место
 
Рок за аплицирање: 31.12.2022
Лице за контакт за прашања: Sotirova.Elizabeta@Draexelmaier.com
 
Доколку сте заинтересирани за наведените работни позиции Ве молиме аплицирајте преку полето Брза Апликација кој ве води до официјалната страна за Кариера во Дрекслмајер Македонија.
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде