Vrabotuvanje.com - Шеф на ресторан - Скопје - Soul Kitchen - Lounge Bar & Restaurant
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Шеф на ресторан

Скопје

Рок за пријавување:

 • Soul Kitchen - Lounge Bar & Restaurant

 

Restaurant Soul Kitchen Bar има потреба од следната работна позиција

ШЕФ НА РЕСТОРАН

Потребни квалификации:

 • ССС/ВСС;
 • Претходно работно искуство ќе се смета за предност;
 • Познавање на англиски јазик;
 • Познавање на MS Office пакетот.

Одговорности и задачи:

 • Мeнаџирање и организирање на објектот;
 • Обезбедување на ефикасно работење на ресторанот;
 • Планирање и организирање на секојдневни активности;
 • Планирање и спроведување на набавки во согласност со потребите на ресторанот;
 • Организирање на персонал и нивна контрола врз работата;
 • Материјално работење;
 • Водење на месечни извештаи во однос на набавки;
 • Пријатен однос со клиенти.

Личен профил:

 • Развиени комуникациски и организациски способности;
 • Ефективна вербална и писмена комуникација;
 • Енергичност и иницијативност;
 • Флексибилност и адаптибилност;
 • Способност за работа во динамична средина.


Ве покануваме, доколку имате интерес пратете ваша апликација со Професионална биографија користејќи го полето „Брза Апликација“, со назнака за позицијата “Шеф на ресторан”.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде