Vrabotuvanje.com - Менаџер (шеф на продажба) - Скопје - Barcino Tours Makedonija
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер (шеф на продажба)

Скопје

Рок за пријавување:

 • Barcino Tours Makedonija
 • Адреса: ̱̣͘Ул. БЕЛАСИЦА Бр.2/ИСТ ГЕЈТ -кат 1 СКОПЈЕ - ГАЗИ БАБА ГАЗИ БАБА, 1000 Skopje
 • Веб страна: http://www.barcino.travel/mk


Менаџер (шеф на продажба) во туристичка агенција Барцино Турс-Скопје


За компанијата: 

Т.А Барцино Турс со седиште во Ниш- Р.Србија, основана 2003 година, модерна агенција со дури 14 филијали низ Р. Србија, има потреба од менаџер- шеф на продажба за придружница на компанијата во Скопје-РСМ со седиште во East Gate Mall.


Компетенции и вештини на менаџерот: 

 • 3+ години менаџерско искуство со лиценца за раководење на туристичка агенција и високо образование 
 • Комуникативен, љубезен, дипломатски, харизматичен 
 • Способност за организирање на работа,ИТ вештини, собирање и обработка на информации 
 • Способност за мобилност, брза преквалификација, способност да се здобие со нови знаења 
 • Компетентни преговори, склучување договори, одлучување во областа на маркетинг и продажба 
 • Подготвен за професионална организација на патувања и туристички услуги за клиентите 
 • Промовирање, рекламирање, реализација и продажба на туристички производ 
 • Задолжително познавање на англиски јазик
 • Креативна личност, иноватор, лидер


Обврски и задачи:

 • Координација на обврските на вработените со цел максимална ефикасност 
 • Мотивација на вработените за тимска работа 
 • Организација на смени и одмори 
 • Водење евиденција и контрола на наплата на излезни фактури 
 • Водење евиденција и контрола на плаќање на влезни фактури 
 • Документација за инспекции и лиценци за агенцијата 
 • Организација, одржување и водење на веб страни и социјални медиуми 
 • Следење и учество на јавни набавки 
 • Креирање пакет аранжмани за развој и ширење на понудата, како и нивна продажба


Сите заинтересирани кандидати својата биографија да ја достават преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде