Vrabotuvanje.com - Продажен инженер - Скопје - ЕЦОТИП
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен инженер

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕЦОТИП

Ecotip е модерна приватна општествено одговорна компанија, лидер во неколку дејности во регионот.

Основни дејности се филтрација на воздух и течности, трансмисија и трансмисиони елементи, процесен инжинеринг и дистрибуција на материјали од нерѓосувачки челик и алуминиум, опрема за заштита при работа и трговија со масла и мазива и ги има прифатено сите принципи на современиот бизнис: Квалитет, Сигурност, Експедитивност, Едноставност. Темел на нашата програма е да бидеме Практични, Графички и Аналитички. 

Поради проширување на тимот, објавува ОГЛАС за вработување на:

продажен ИНЖЕНЕР

Потребни квалификации:
 • ВСС –  (машински или технолошки)
 • Потребно работно искуство во продажба на лична заштитна опрема
 • Одлично познавање на MS Office пакетот
 • Возачка дозвола Б категорија

Основни одговорности и задачи:

 • Техничка презентација на производите и услугите на клиентите
 • Консултација со клиентите  и одредување на системски решенија за нивните барања и потреби
 • Продажба и користење на алатки за продажба
 • Одговорен за Кеу акаунти

Вештини

 • Одлични комуникациски вештини и способност за поврзување со различни луѓе
 • Пристапни, социјални и екстровертни
 • Страсни, енергични и со позитивен став
 • Високо посветени, професионални и одлични тимски играчи
 • Јазици: македонски и англиски јазик
 
Вашата Професионална Биографија (CV), писмо за мотивација и препораки (доколку поседувате), можете да ги испратите преку полето Брза Апликација.
 
Напомена:
 • Само апликантите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани. 
 • Апликациите без назнаки нема да бидат контактирани.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде