Vrabotuvanje.com - Возач (Ц+Е категорија) - Територија Р. Северна Македонија - МАЈАНЦА ШПЕД ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач (Ц+Е категорија)

Територија Р. Северна Македонија

Рок за пријавување:

 • МАЈАНЦА ШПЕД ДООЕЛ
 • Адреса: ул. 1551 бр. 10, ЈЦС Синтек, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.majancashped.com.mk


МАЈАНЦА ШПЕД Дооел Скопје, е компанија со развиен дистрибутивен систем за збирен и целосен транспорт на стока на Балканот и Европа, со најбрза достава, максимална посветеност и грижа за своите клиенти и нивните потреби. 

Поради проширување, компанијата има потреба од 2 вработени кои сакаат да работат и напредуваат.  

  ВОЗАЧИ СО Ц + Е КАТЕГОРИЈА (2 извршители)

Локација: Територија на Р. Македонија
 

 

Потребни квалификации:

 • Минимум завршено средно образование;
 • Со или без претходно работно искуство;
 • Техничко-механичко познавање на возилото;
 • Возачка дозвола –  Ц+ Е категорија.

 

Работни обврски:

 • Управување со тешки моторни возила за превоз на стока, на кратки и долги релации;
 • Помагање при утовар и истовар на робата од/во возилото;
 • Следење на сообраќајни правила и сигнали;
 • Проверка на системите за кочење, греење, осветлување, сигнализирање и друга опрема на возилото пред да биде пуштено во сообраќај.

 

Доколку сметате дека ги исполнувате горенаведените услови, Вашето CV испратете го преку полето Брза Апликација.
 
Телефон за контакт: 078 290 290
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде