Vrabotuvanje.com - Сметководител - Велес - ЛУТЕКС ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Велес

Рок за пријавување:

 • ЛУТЕКС ДОО

Вработуваме!!! - СМЕТКОВОДИТЕЛ

 

Локација: Велес (физичко присуство)

Барате нов предизвик?

Ние сме меѓународна компанија, претежно извозно ориентирана и имаме потреба од вработување на сертифициран сметководител.

Нашите клиенти можат да се лоцираат во автоиндустријата, како и во секторот за домашен текстил. Како специјализирана компанија, произведуваме компоненти и комплетни решенија за системи за спиење и друг технички текстил.

Нудиме семејна атмосфера во моќен тим. Внатрешната комуникација со колегите ни е важна, поради што бара физичко присуство во компанијата.

Лутекс Ви нуди

 • Работно време 40 часа неделно (понеделник-петок)
 • Обезбеден превоз
 • Компетитивни месечни примања
 • Систем на бонуси
 • Можност за личен и професионален развој

Задоволството на нашите клиенти е одраз на нашите постапки. Заедно со Вас сме успешни!

Области на одговорност

 • Материјално и финансиско сметководство.
 • Изготвување и поднесок на ДДВ пријави.
 • Евидентирање на денарски и девизни извози.
 • Исплата на плати, патни трошоци.
 • Анализа на бруто биланси.
 • Активно познавање и следење на новите законски прописи.
 • Останати сметководствени активности.

Квалификации

 • ВСС – Економски факултет.
 • Минимум 5 години работа со финансии.
 • Сертификат за овластен сметководител.
 • Англиски/Германски јазик.
 • MS Office.


Испратете Ваша биографија преку Брзата Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде