Vrabotuvanje.com - Маркетинг асистент - Скопје - СПОРТ ВИСИОН ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Маркетинг асистент

Скопје

Рок за пријавување:

 • СПОРТ ВИСИОН ДООЕЛ


 

Спорт Висион е во потрага по млад, амбициозен и талентиран професионалец кој сака да го реализира својот потенцијал во областа на маркетингот. Маркетинг асистентот ќе биде задолжен за оперативно спроведување на сите маркетинг активности и ќе придонесе за развој на креативни и прогресивни маркетинг решенија

Маркетинг Асистент

Потребни квалификации:
 • Едукација од областа на Маркетинг и Маркетинг менаџмент
 • Минимум една година искуство во маркетинг
Главни задачи:
 • Учество во креирање и реализација на маркетинг стратегии 
 • Планирање, организирање и спроведување на маркетинг кампањи со поддршка од маркетинг тимот преку користење различни медиуми и канали на комуникација
 • Следење на маркетинг активностите и подготовка на извештаи за реализација и ефекти 
Потребни вештини и способности кај идеалниот кандидат:
 • Изразени организациски и аналитички вештини
 • Силни комуникациски, преговарачки и презентациски вештини
 • Динамичен, презема иницијативи и постојано се надградува 
 • Одлично владеење на Microsoft Officе
Нудиме:
 • Можност за професионално усовршување, брз кариерен напредок и работа со најдобрите светски спортски брендови
 • Одлична работна атмосфера 

Ако се препознавате во бараниот профил, ја очекуваме Вашата апликација, CV и мотивационо писмо испратете ја преку полето Брза Апликација до 09.12.2022. година со назнака “Маркетинг асистент”.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Маркетинг, ПР и Медиуми изнесува 28.527 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде