Vrabotuvanje.com - Работник за одржување на дворно место - Скопје - Друштво за услуги и комбинирани услужни дејности ГЛОБЕ ВИЛЛИАМС ДОО Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работник за одржување на дворно место

Скопје

Рок за пријавување:

 • Друштво за услуги и комбинирани услужни дејности ГЛОБЕ ВИЛЛИАМС ДОО Скопје
 • Адреса: Бел Камен бр. 6, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www,globewilliams.com


Компанија: Глобе Виллиамс ДОО Скопје е интернационална компанија за услуги на одржување на погони и постројки за големи клиенти од сите индустриски гранки.
 

Работник за одржување на дворно место

Локација: Индустриска Зона - Илинден, Бунарџик, Скопје

 

Работни задачи

 • Косење на зелени површини, управување со тример и косилка
 • Отстранување на суви гранки и исушени растенија
 • Прихрана на тревни површини и останата вегетација
 • Прскање со течност против коров (хербицид)
 • Филтеризација и аеризација на тревни површини
 • Чистење на тревници од коров
 • Кроење и чистење на постоечка вегетација
 • Заштита на растенија од инсекти и габични заболувања
 • Наводнување на растенија надвор и внатре во административните простории
 • Чистење на лисја од дворно место во есенскиот период
 •  Бојадисување на ивичњаци, сигнализација на асфалт
 • Чистење на растенија од снег
 • Чистење на снег, нанесување на ризла и прскање со течност против замрзнување
 • Чистење на олуци​

Работен распоред: 5 дена во неделата (понеделник-петок), во две смени, полно работно време, 8 часа на ден.

Прва смена: 06:00 – 14:00

Втора смена: 14:00 – 22:00

Што нудиме:

 • Обезбедена храна и превоз до/од работното место од страна на компанијата
 • Безбедна и здрава работна средина со заштита според највисоки стандарди и норми

 

 

 

 

 

Доколку сте заинтересирани за позицијата испратет ваша кратка биографија или резиме со ваши контакти (меил, адреса, телефонски број и сл.) преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде