Vrabotuvanje.com - Продавач во малопродажен објект - Тетово, Куманово, Скопје, Кавадарци, Струмица, Гостивар - ĐAK d.o.o. Beograd
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач во малопродажен објект

Тетово, Куманово, Скопје, Кавадарци, Струмица, Гостивар

Рок за пријавување:

 • ĐAK d.o.o. Beograd

Kомпанијата Д спортска опрема e формирана со идеја дека најпопуларните спортски брендови, препознатливи по услугата и стабилното работење, внесе здрав дух во сите сегменти од живењето. Со најдолга традиција на пазарот работиме преку две децении. Нашата спортска фамилија ја сочинуваат преку 700 вработени и преку 80 малопродажни објекти во Македонија, Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора.
 
За нашите малопродажни објекти бараме личности кои ке бидат ангажирани за одмори на позиција:

ПРОДАВАЧ ВО МАЛОПРОДАЖЕН ОБЈЕКТ
Место на работа: Тетово, Куманово, Скопје (Стадион iи Чаир), Кавадарци, Струмица, Гостивар

 
Главни задолжувања: 
 • Високo ниво на услуга и посветеност на купувачите 
 • Познавање на целокупниот асортиман на артиклите во малопродажниот објект 
 • Давање информации на купувачите за моментални акции 
 • Спроведување на процедурите за излагање на робата 
 • Прием на роба и средување магацински простор 

Потребни квалификации: 
 • III/IV степен стручна спрема 
 • Задолжително искуство во работа со системи за малопродажба 
 • Познавање работа на компјутер 
 • Флексибилност и подготвеност за работа со различни луѓе 
 • Прецизност и точност во работата 

Можете да очекувате: 
 • Работа во стабилна компанија 
 • Бонуси во склад со остварените резултати 
 • Можност за константно усовршување и развој 

Вашето CV и мотивациско писмо испратете го електронски преку Брзата Апликација. Само кандидатите кои ќе влезат во потесната селекција ќе бидат контактирани.
 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде