Vrabotuvanje.com - Оператор на машина - течна програма - Битола - Млекара АД Битола
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор на машина - течна програма

Битола

Рок за пријавување:

 • Млекара АД Битола
Млекара АД Битола
објавува слободна позиција:
 
ОПЕРАТОР НА МАШИНА - ТЕЧНА ПРОГРАМА
 
 
Објавен на: 05.01.2023
Време за аплицирање: 05.02.2023
Локација: Битола
 

ОДГОВОРНОСТИ:

 • Управување и ракување со опремата за полнење на течен производ;
 • Одржување хигиена на работното место;
 • Следење упатства и процедури;
 • Пополнува потребна документација за текот на производството;
 • Известува за евентуални застои и дефекти и потреба од репроматеријали;
 • Ја одржува опремата согласно планот за превентивно одржување;
 • Извршува и други работи по налог на одговорниот на смена;

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Работно искуство со работа на машина во производство (ќе се се смета за предност)
 • ССС, техничка или прехрамбена струка (ќе се смета за предност)

За да бидете успешен кандидат потребно е да ги имате следните КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • Можност за самостојна и тимска работа
 • Следење на работни упатства и процедури
 • Стрпливост и упорност
 • Висока посветеност на постигнување на бараниот квалитет на производот
 • Ракување со производствените машини со бараната продуктивност
 
Вашата Професионална биографија (CV), можете да ја испратите преку Брзата Апликација, со задолжителна назнака во subject „Оператор на машина-течна програма“ или да оставите контакти на тел: 047-226-380 лок 118.
 
Со испраќање на Вашата апликација давате согласност Вашите податоци да бидат задржани и користени од компанијата во рок од 1 (една) година.
Само апликациите кои ги исполнуваат условите и ќе влезат во потесен круг ќе бидат повикани на интервју.
 
Сектор за човечки ресурси
    МЛЕКАРА АД Битола
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде