Vrabotuvanje.com - Раководител на продажен центар - Скопје - Скопје - Еуро Табак ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Раководител на продажен центар - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • Еуро Табак ДОО

 
Локација: Скопје
Оддел: Продажба
Рок за пријавување: 12.01.2023
 
Eуротабак е компанија која се стреми да биде претпочитан избор за дистрибутер на принципалите и на клиентите во земјата со модерен и ефикасен дистрибутивен систем, најголема покриеност на продажни места, најбрз пробив на пазарот, извонредна грижа за клиентите и големо портфолио на производи со врвен квалитет за крајните потрошувачи.
 

Еуротабак има потреба од Раководител на продажен центар во Скопје
 

Услови за работа:

 • Редовна месечна плата;
 • Полно работно време- 40 часа;
 • Пријатна работна атмосфера;
 • Обезбедени услови за работа со сите потребни материјално-технички средства;

Потребни квалификации:

 • Средно или високо образование;
 • Возачка дозвола, Б категорија;
 • Најмалку 5 година искуство во продажба, од кои најмалку 3 години како раководител или тим лидер во продажба;
 • Комуникациски  вештини;
 • Општо познавање на модерната комуникациска технологија;

Работни задачи:  

 • Гарантира ефикасно управување со продажниот центар и остварување на поставените цели и резултати во продажбата и дистрибуцијата.
 • Спроведува активности за зголемување на продажните резултати и учеството во пазарниот сегмент.
 • Гарантира редовно прибирање на податоци од сите продажни места во врска со степенот на продадени, дистрибуирани и присутни производи на залиха кај купувачите и редовна проверка на роковите на употреба.
 • Прави проверки за залиха на лагер во продажниот центар и во соработка со сектор логистика (набавки, централни магацини и дистрибуција) обезбедува потребни количини за продажба и дистрибуција.
 • Ги координира и контролира активностите на продажната сила за реализација на дневните рут планови.
 • Ги води и насочува вработените во продажниот центар во планирањето и реализацијата на нивните активности со цел да се достигне планираната продажба.
 • Реализира и спроведува  посети на пазарот во регионот за да ги зацврсти и развие односите и соработката со продажно место.


Како да аплицирате:

Доколку ги поседувате потребните вештини и искуство за да се приклучите на нашиот тим, аплицирајте за оваа позиција преку полето Аплицирај и ќе бидете исконтактирани од тимот на Човечки Ресурси на  Еуро Табак.
 
Краен рок за аплицирање: до 12.02.2023
 
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде