Vrabotuvanje.com - Продажен референт - Скопје - ЕЦОТИП
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен референт

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕЦОТИП

Ecotip е модерна приватна општествено одговорна компанија, лидер во неколку дејности во регионот.

Основни дејности се филтрација на воздух и течности, трансмисија и трансмисиони елементи, процесен инжинеринг и дистрибуција на материјали од нерѓосувачки челик и алуминиум, опрема за заштита при работа и трговија со масла и мазива и ги има прифатено сите принципи на современиот бизнис: Квалитет, Сигурност, Експедитивност, Едноставност. Темел на нашата програма е да бидеме Практични, Графички и Аналитички. 

Поради проширување на тимот, објавува ОГЛАС за вработување на:

ПРОДАЖЕН референт

Потребни квалификации:
 • Потребно работно искуство во продажба
 • Одлично познавање на MS Office пакетот
 • Потребно искуство во малопродажен сектор и хорека
 • Возачка дозвола Б категорија     
 • Опционално ВСС

Основни одговорности и задачи:

 • Директна комуникација со клиентите
 • Презентација на производите и нивните бенефити
 • Познавање на составот на материјалите и презентација на нивните карактеристики
 • Продажба и користење на алатки за продажба
 • Прием и пренос на роба

Вештини

 • Одлични комуникациски вештини и способност за поврзување со различни луѓе
 • Пристапни, социјални и екстровертни
 • Страсни, енергични и со позитивен став
 • Високо посветени, професионални и одлични тимски играчи
 • Вреднување е познавање и страст за разни активности на отворено
 • Јазици: македонски и англиски
 
Вашата Професионална Биографија (CV), писмо за мотивација и препораки (доколку поседувате), можете да ги испратите преку полето Брза Апликација.
 
Напомена:
 • Само апликантите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани. 
 • Апликациите без назнаки нема да бидат контактирани.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде