Vrabotuvanje.com - Лице за Продажба во Продавница - Скопје - АТОМЕМ ДОО СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Лице за Продажба во Продавница

Скопје

Рок за пријавување:

 • АТОМЕМ ДОО СКОПЈЕ


Од самото основање па се до денес, Нашата компанија АТОМЕМ ДОО е компанија која овозможува врвна услуга во областите на продажба, дистрибуција и логистика користејќи ги најсовремените идеи, можности и ресурси.

Во своето долгогодишно работење, покажуваме професионалност, ориентираност кон нашите деловни партнери, како и обезбедување максимална дополнителна вредност за финалните потрошувачи. Долгогодишното искуство и доверба помеѓу домашните и странските соработници, на нашата компанија и овозможуваат стабилен и перманентен раст, комбиниран со позитивна енергија, флексибилност и креативност.

Огромното искуство овозможи технолошка комплетна понуда на напредни производи и врвен квалитет, поткрепени со стандарди за еколошка безбедност и заштита на човековата средина. Супериорната визуелна препознатливост на продажните места, потполното задоволство на потрошувачите и победничкиот дух на нашиот продажен тим остануваат нашите главни приоритети во тековното успешно работење.

Атомем ДОО Скопје во моментов има потреба од следната работна позиција:

Лице за Продажба во Продавница 


Лицето за продажба :

 • врши продажба на производи во сегментот Авто Опрема и Козметика
 • обезбедува добра изложеност на производите во продажното место
 • ја следи продажбата и истата ја контролира

Вештини и квалитети кои треба да се поседуваат:

 • Фокусираност на зададените цели.
 • Увереност и лојалност.
 • Можност за самостојна и тимска работа.
 • Презентациски вештини.
 • Продажни вештини.
 • Способноста за ефикасно решавање на одредени проблеми.
 • Комуникативност.
 • Tрпеливост и упорност.
 • Познавање на компјутерски вештини (excel, word)
 • Возачка дозвола (б категорија)

Oдговорности на лицето за продажба:

 • Позиционирање на артикли.
 • Помош на потрошувачите да го пронајдат бараниот производ.
 • Следење на артикли (декларации,оштетување на роба)
 • Поставување и следење на акциски банери за одредени артикли (акциски)

Што нудиме?

 • Одлични услови за работа,
 • Можност за напредување.

Огласот е активен 15 дена од денот на објавувањето.

Вашата професионална биографија (CV) и Писмо за мотивација можете да ги испратите преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака на апликацијата „Лице за продажба“.
 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде