Vrabotuvanje.com - Референти за продажба во Тетово - Тетово - СЕТЕК Се од Техника ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референти за продажба во Тетово

Тетово

Рок за пријавување:

 • СЕТЕК Се од Техника ДООЕЛ Скопје

Поради потреба од нов кадар во Тетово, СЕТЕК СЕ ОД ТЕХНИКА ДОО СКОПЈЕ распишува конкурс за работа:

РЕФЕРЕНТИ ЗА ПРОДАЖБА ВО ТЕТОВО

Потребни квалификации:

 • Минимум ССС;
 • Поседување вештини на продажба
 • Пожелно, но не е неопходно претходно работно искуство со продажба во некои од овие области: ИТ, ТВ, Бела Техника, Мали кујнски апарати, Aудио и Видео;
 • Познавање на работа со компјутер, Microsoft Office пакетот, Интернет пребарувачи;
 • Познавањето на англискиот јазик ќе се смета за предност;
 • Способност за комуникација со купувачот 
 • Способност за тимска работа

Одговорности и работни задачи:

 • Услужување на купувачите
 • Работа на каса
 • Прием на производи за продажба, изложување и грижа за состојбата на истите

Ние нудиме:

 • Работа во динамична средина со тим на професионалци
 • Работа во две смени, 40 часа неделно
 • Можност за континуирана надоградба и развој во кариер
 • Обуки за напредок во кариерата

Доколку сте заинтересирани за интересна и динамична работа, а воедно го поседувате потребното образование, квалификации за успешно извршување на работните задачи, испратете ја Вашата кратка биографија (CV) - ЗАДОЛЖИТЕЛНО со слика не постара од 6 месеци преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде