Vrabotuvanje.com - Готвач/ка и Помошник/чка во кујна - Прилеп - LL Gourmet
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Готвач/ка и Помошник/чка во кујна

Прилеп

Рок за пријавување:

 • LL Gourmet

Готвач/чка
2 (две) позиции - Прилеп

                          

Потребни квалификации:

 • Завршено средно угостителско образование
 • Претходно работно искуство минимум 3 години
 • Самоиницијативност, енергичност
 • Тимски дух
 • Високо развиена свест за лична хигиена
 • Одговорност и совесност во извршувањето на работните задачи

Опис на работни задачи и одговорности:

 • Самостојно врши подготовка и готви оброци согласно дадената листа на јадења
 • Врши контрола на квалитетот на намирниците со кои готви
 • Готви со намирниците согласно утврдените нормативи и дадени упатства за работа
 • Соработува  со останатите вработени  во  кујна
 • Ги почитува правилата и процедурите за работа
 • Води грижа  хигиената  во кујната да е на високо ниво

На кандидатот му нудиме:

 • Конкурентски  месечни примања
 • Работа во пријатна и организирана работна средина
 • Можност за понатамошен професионален развој
 • Организирана исхрана
 • Подарок за роденден

 

Помошник/чка во кујна
2 (две) позиции - Прилеп

 

Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование пожелно угостителско
 • Самоиницијативност и креативност
 • Тимски дух
 • Високо развиена свест за лична хигиена
 • Одговорност и совесност во извршувањето на работните задачи

Опис на работни обврски:

 • Врши подготовка на потребните намирници за готвење согласно утврдените нормативи како помош на готвачот
 • Врши контрола на квалитетот на намирниците кои ги подготвува
 • Врши подготовка на салати и намирниците за салати
 • Соработува  со останатите вработени  во  кујна
 • Ги почитува правилата и процедурите за работа
 • Води грижа хигиената  во кујната да е на високо ниво

На кандидатот му нудиме:

 • Конкурентски  месечни примања
 • Работа во пријатна и организирана работна средина
 • Можност за понатамошен професионален развој
 • Организирана исхрана
 • Подарок за роденден

 

Доколку сте сигурни дека ја поседувате потребната амбиција, желба за успех и страст да се приклучите кон нашиот успешен тим, и сте спремни да ги користите извонредните можности за професионален развој кои ние ги нудиме, испратете ја вашата кратка биографија CV преку полето Брза Апликација со назнака за која работна позиција аплицирате.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде