Vrabotuvanje.com - Раководитител на продажба/проектен менаџер - Скопје - ТЕ-ТЕ ПЛАСТ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Раководитител на продажба/проектен менаџер

Скопје

Рок за пријавување:

 • ТЕ-ТЕ ПЛАСТ ДООЕЛ
 
 
 
ТЕ-ТЕ ПЛАСТ д.о.о.е.л. е извозно ориентирана компанија која што се занимава со изработка на алати/калапи за бризгање/дување пластика, лиење на алуминиум и сериско производство и монтажа на компоненти од пластика. 


ТЕ-ТЕ ПЛАСТ објавува ОГЛАС за работна позиција:
РАКОВОДИТИТЕЛ НА ПРОДАЖБА / ПРОЕКТЕН МЕНАЏЕР
 
 
Одговорности и задачи:
 • Следење на барањата и трендовите на пазарот
 • Идентификување на пазари во развој и промени на пазарот
 • Анализа на потенцијални клиенти
 • Таргетирање, категоризирање, воспоставување контакт и претставување на компанијата пред потенцијалните клиенти
 • Креирање понуди
 • Креирање на планови кои ја прошируваат клиентската база на компанијата 
 • Постигнување на раст на продажбата преку годишни планови кои ќе се презентираат пред врвното раководство во фаза на планирање и во фаза на реализација на одреден временски период
 • Тековни извештаи за продажба, приходи и расходи и реални прогнози за 
 • менаџерскиот тим на месечно, квартално, годишно ниво
 • Анализа и контрола на месечни и неделни планови
 • Организирање деловни патувања, што покрива организација на патување, сместување и презентација на компанијата
 • Мониторирање и контрола на нарачките на купувачите (услови, цена, испорака)
 • Следење на перформанс на плаќање на добавувачите
 • Контрола на динамиката и обемот на договорените нарачки со клиентите
 • Информирање на клиентите за текот на активностите
 • Унапредување на релација купувач-добавувач
 
Потребни квалификации:
 • Завршено соодветно високо образование – Машински, Електро или Технолошки факултет имаат предност
 • Пожелно претходно работно искуство на наведената позиција
 • Високо развиени аналитички, организациски и комуникациски способности
 • Одлично познавање на MS Office
 
Способности кои се потребни да се поседуваат:
 • Способност за работа во тим
 • Одговорност и аналитички способности
 • Иницијативност и адаптабилност
 • Организациска способност за работа под притисок и запазување на крајни рокови
 
Ние нудиме:
 • Конкурентна плата
 • Предизвик, стабилност и можност за учење и напредување
 • Континуирано усовршување
 
Сите заинтересирани кандидати можат да аплицираат и да достават свое CV преку полето Брза Апликација со назнака: Апликација за работно место - Раководитител на продажба / проектен менаџер.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде