Vrabotuvanje.com - Сениор соработник за камионски транспорт - Скопје - ТРАНСЛОГ ЕКСПРЕС ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сениор соработник за камионски транспорт

Скопје

Рок за пријавување:

 • ТРАНСЛОГ ЕКСПРЕС ДООЕЛ

Транслог Експрес е динамична компанија инволвирана во меѓународен друмски транспорт и во постојан процес на проширување на својот возен парк кој во моментов има осум комбиња , соло возило и пикап .За потребите на планираните инвестиции и проширување на возниот парк во потрага сме по енергични и мотивирани професионалци со кои заеднички ке ги оствариме амбициозните цели .Транслог Експрес своето работење го заснова согласно ISO 9001:2015  и  AEO стандарди .

СЕНИОР СОРАБОТНИК ЗА КАМИОНСКИ ТРАНСПОРТ

Одговорности и задачи:

 • Планирање и организирање на целосен и збирен камионски транспорт
 • Следење на берза на камионски транспорти  и превземање на активности за реализација на утовари од истата
 • Развивање и одржување на односи со клиенти, комуникација со постоечки, нови  и потенцијални клиенти
 • Контрола на трошоци
 • Неделен извештај  на извршени активности

Вештини и способности:

 • Одлични комуникациски и преговарачки вештини
 • Организациски и аналитички способности
 • Динамични, иницијативни и насочени кон резултати
 • Одговорна, мотивирана и стабилна личност
 • Способност за индивидуална и тимска работа

Квалификации:       

 • ССС/ ВСС
 • Претходно работно искуство  минимум од 3 години
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Напредно ниво на познаење на работа на компјутер (Ms Office, Internet)
 • Возачка дозвола В категорија

Доколку не се плашите од предизвици и сметате дека може да бидете и вие дел од нашата успежна приказна пратете го вашето мотивирачко писмо и резиме преку Брзата Апликација.

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде